قوانین و مقررات

قوانین و مقررات حاکم بر بانک کتاب جلالی (شعبه 3) شرح ذیل می باشد .

 1- برخی از کتاب‌های ارائه شده در سایت ممکن است حسب مورد قابل ارسال نباشد و چاپ آنها به اتمام رسیده باشد، 

2- بانک کتاب جلالی صرفاً کتاب‌های نو را به فروش می‌رساند و امکان تهیه و ارسال کتاب‌های دست دوم را ندارد.
3- کلیه‌ سفارشات ثبت شده پس از تأیید پرداخت و صدور فاکتور فروش آماده گردیده و ارسال می‌شوند. هیچ سفارشی پیش از تأیید پرداخت ارسال نخواهد شد.
4- ارسال  سفارشات داخل شهر گرگان رایگان است .

5- سفارشات، پس از تأیید پرداخت ، ظرف یک تا دو روز کاری آماده و ارسال می‌شوند. در موارد خاص ممکن است حسب درخواست مشتری و پذیرش ، سفارش در همان زمان ثبت ارسال شود.
6- پس از تأیید پرداخت، یک پیامک به صورت خودکار برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت عدم دریافت این پیامک باید جهت تأیید پرداخت با بخش پشتیبانی از طریق ایمیل یا تلفن تماس بگیرید.
7- مسئولیت بانک کتاب جلالی در قبال مشتری تا زمان تحویل بسته به پست است. با توجه به بیمه بودن کلیه بسته‌های ارسالی توسط مجد دانش، در صورت عدم دریافت بسته، مسئولیت پیگیری از پست و دریافت خسارت بر عهده مشتری است.
8- پشتیبانی از لوح فشرده همراه کتاب‌ها و همچنین بسته‌های نرم افزاری بر عهده تولید کننده یا ناشر است. در صورت بروز مشکل بانک کتاب جلالی مسئولیتی در این خصوص ندارد، اما تلاش خواهد کرد در حد امکان مشکل مشتری مرتفع گردد.
 
9- در صورتیکه تغییر قیمت سفارش برای شما قابل قبول نیست، باید همزمان با ثبت سفارش و تأیید پرداخت، این موضوع را از طریق ایمیل یا تلفن به بخش سفارشات بانک کتاب جلالی اطلاع دهید. در غیر اینصورت کتاب با قیمت پشت جلد برای شما آماده شده و امکان استرداد سفارش صرفاً با کسر جریمه مربوطه مقدور خواهد بود.
10- در صورت انصراف مشتری از سفارش تأیید شده (طی دو روز کاری اول)، چون کتاب به درخواست ایشان تهیه می شود، ۱۵% از مبلغ سفارش کسر گردیده و مابقی به حساب اعتباری مشتری مسترد می‌گردد.
11- در صورت قابل تهیه نبودن مورد سفارش داده شده، وجه آن عیناً به حساب بانکی مشتری مسترد می‌گردد. استرداد وجه مشمول هیچ هزینه ای نیست.
12- پس از ثبت درخواست استرداد وجه توسط مشتری در سیستم، انتقال وجه به طور معمول بین ۱ تا ۳ روز کاری از طریق سیستم پایا انجام شده و شماره پیگیری آن برای مشتری پیامک می‌شود. مسئولیت واریز وجه به حساب مشتری بر عهده بانک گیرنده وجه بوده و در صورت بروز مشکل، پیگیری موضوع توسط مشتری باید انجام شود.
13- اطلاعات ارائه شده توسط مشتریان به کتابفروشی صرفاً برای ارائه خدمات مورد استفاده قرار گرفته و تحت هیچ شرایطی در اختیار شخص ثالث قرار نخواهد گرفت.
14- مجد دانش اخبار و اطلاعات خود و شرایط فروش ویژه را به صورت دوره‌ای برای مشتریان ارسال خواهد کرد.
۱۵- هنگام ثبت سفارش، طبق قوانین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، درج کد پستی صحیح اجباری است. در صورت عدم درج کد پستی و یا ناقص بودن آن، مسئولیت عدم دریافت بسته یا برگشت شدن آن بر عهده مشتری بوده و ارسال مجدد مشمول پرداخت مجدد هزینه پستی است.
16- طبق قانون اداره پست مأمور پست باید برای تحویل بسته‌های پیشتاز حداقل ۲ بار به آدرس مراجعه کرده و در صورت عدم حضور گواهی در محل نصب کند تا گیرنده ظرف ۱۰ روز با مراجعه به باجه معطله، بسته را دریافت کند. اگر فکر می‌کنید امکان عدم حضور در آدرس‌تان وجود دارد بسته را با پست پیشتاز خریداری کنید تا مسئولیت بیشتری برای تحویل بر عهده اداره پست باشد.
17- هنگام ارسال بسته پستی، نام، آدرس، کد پستی و تلفن‌های ارائه شده توسط مشتری بر روی پاکت درج می‌شود تا امکان تماس مأمور پست با گیرنده در موارد اضطراری فراهم باشد.
18- کوپن‌های تخفیف و جوایز ارائه شده به مشتریان فقط در یک سفارش قابل استفاده هستند و در صورت برگشت سفارش به هر دلیل، این مبلغ به مشتری قابل استرداد نخواهد بود.

 

 

تاریخ ویرایش : ۱۳۹۶/٠۵/۱۶

لطفاً منتظر بمانید...